evcil hayvan taşıma

Uzun Mesafe Evcil Hayvan Taşıma Nasıl Yapılır

Uzun Mesafe Evcil Hayvan Taşıma Nasıl Yapılır

Nakliyeniz sırasında uzun mesafeli yolculuğunuz için evcil hayvanınızı nasıl daha konforlu hale getireceğinizi öğrenin.

Taşınmak etmek herkes için streslidir, ancak evcil hayvanlarınız için özellikle stresli olabilir çünkü neler olup bittiğine veya neden evlerini terk ettiklerine dair hiçbir fikirleri yoktur. Adana evden eve nakliyat şehir içi kolay ancak Uzun mesafelere gitmek daha da zor olabilir, ancak ikinizin de işini kolaylaştıracak bazı ipuçlarımız var.

Veterinerinizle Konuşun

Yapmanız gereken ilk şey, veterinerinize danışmaktır: taşınması hakkında bilgi verin, evcil hayvanınızın tüm aşılarının güncel olduğundan emin olun ve sağlık kayıtlarının kopyalarını isteyin, yeni veterineriniz için hazır.

Ayrıca veteriner hekiminize nereye hareket ettiğinizi söylemek isteyeceksiniz, böylece evcil hayvanınızın bölge için ihtiyaç duyabileceği yeni aşılar konusunda sizi uyarabilirler. Örneğin, ormanlık alanlarda kene ve Lyme hastalığı riski daha yüksektir, bu nedenle evcil hayvanınızın yalnızca şu anda yaşadığınız yer için değil, aynı zamanda yeni memleketiniz için de tüm aşıları yaptırdığından emin olmak her zaman iyi bir fikirdir.

Ayrıca, evcil hayvanınıza yolculuk sırasında sakinleştirici verme potansiyeli hakkında veterinerinizle konuşmak isteyebilirsiniz. Bunlar evcil hayvanınızı biraz sakinleştirebilir, sakin kalmasına yardımcı olabilir veya yolculuk sırasında uykuya dalmasına neden olabilir.

Köpeğiniz veya kediniz arabada iken uzun mesafeler kat etmediyseniz, araba hastalığına duyarlı olabilirler. Veterinerinize, araba hastalığını önlemek veya onları rahat ettirmek için neler yapabileceğinizi sorun.

Evcil Hayvanınız İçin Bir Çanta

Hazırlayın Kendinizi eğlendirecek atıştırmalıklarınız ve aletleriniz olduğu gibi, evcil hayvanınızın da bunlara ihtiyacı olacaktır. Yiyeceklerini, ikramlarını ve en sevdikleri oyuncağı içeren bir çanta hazırlayın. Bir köpekle seyahat ediyorsanız, her ihtimale karşı tasmalarını ve yedeklerini alın. Bir kedi ile seyahat ediyorsanız, seyahat boyutunda bir çöp kutusuna ihtiyacınız olacak. İki veya daha fazla araçtan oluşan bir konvoy olarak gidiyorsanız, evcil hayvanın çantasını evcil hayvanın bulunduğu arabada saklayın.

Onları Güvende ve Rahat Tutun

Hayvanların, tıpkı insanlar gibi arabaya bağlanması gerekir. Sınırlandırılmamış bir hayvanın bir kazada hayatta kalma olasılığı çok daha düşüktür. Kedilerle seyahat ediyorsanız, yerleşik emniyet kemeri halkası olan taşıyıcıları kullandığınızdan emin olun. Köpeklerle seyahat ediyorsanız, emniyet kemerini içinden geçirmenizi ve onları sabit tutmanızı sağlayan bir emniyet kemeri kullanın.

Rahatlarsa yolculuğunuz daha kolay olacak. Köpeğinizin uzanmak için yeterli alana, tercihen onlara ulaşabileceğiniz bir yere sahip olduğundan emin olun. Köpekler sosyal yaratıklardır ve etkileşime ihtiyaç duyarlar, bu nedenle yolculuk sırasında sizi görebilir ve dokunabilirlerse, çok daha rahat olurlar ve yaygara yapma olasılıkları azalır. Kedilerle seyahat ediyorsanız, kedinin yolculuk süresince sizi görebilmesi için taşıyıcının açılı olduğundan emin olun. Arabanızın konfigürasyonu evcil hayvanınızın sizi görmesini imkansız hale getiriyorsa, sürüş sırasında periyodik olarak onlarla konuşun.

Evcil hayvanlarla (özellikle köpeklerle) uzun mesafeler sürerken, banyo molaları için fazladan zaman ayırdığınızdan emin olun. Bir köpekle seyahat ediyorsanız, tüm gün zorlayıp araba sürebileceğinizi düşünmeyin çünkü mesanelerini bu kadar uzun süre tutmakta zorlanabilirler. Ayrıca dışarı çıkıp etrafta dolaşma şansı bulurlarsa arabada daha iyi davranacaklardır.

Fiyat Teklifi Almak İçin Sayfamızı Ziyaret ediniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir