evden eve nakliyat neleri kapsar

Evden Eve Nakliyat Neleri Kapsar

Evden Eve Nakliyat Neleri Kapsar ?

İlk defa bir evden eve nakliyat firması ile taşınacak olan kişiler ister istemez bu soruyu sorar. Acaba neleri toplasam neleri firma yapar diye düşünür durur. Günümüzde Adana evden eve nakliyat tüm taşınma detaylarını kapsar. Bunun için gerçekten profesyonel işini iyi yapan bir firma ile anlaşmanız gerekir. Her firma için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Evden eve nakliyat firmaları genelde şu hizmetleri verir ;

 

a) Ücretsiz Ekspertiz

b) Eşya Toplama (  Mutfak,Kitap vb.?

c) Mobilya De Montaj Ve Montaj

d) Beyaz Eşyaların Sökülüp Takılması

e)Eşyaların Araca Yüklenmesi

f) Paketleme ve Paketden Çıkarma

Bunlar evden eve nakliyat firmalarının başlıca  görevleridir. Tabi ek ücret karşılığında daha pek çok ek hizmet alabilirsiniz. Örneğin klima de montaj ve montaj işlemi yaptırabilirsiniz ancak bunun için ek ücret ödemeniz gerekir. Ambalajlı taşımacılık zaten evden eve taşıma şirketleri asli görevi olduğundan bunun için para ödenmez.

Sizin Mutlaka Yapmanız Gereken İşler

Evden eve nakliyat firmaları  tüm işleri yapsada bazı eşyalarınızı etik olarak zaten toplamanız gerekir. İç çamaşırlar ,makyaz malzemeleri gibi çok küçük eşyalarınızı paketlemeniz gerekir. Anlaşma dahilinde yok ise klima ve şofben gibi eşyalarınızı önceden söktürünüz. Taşınma günü için apartman yönetimini uyarınız . Taşıma aracı ve asansörün kurulacağı alanda akşamdan araç bırakılmaması için bina sakinlerini uyarınız. Asansörlü taşımacılık yapılacak alanda  araç parkedilmesi  risklidir. Eşya düşme gibi olaylarda araçlar zarar görecektir.

 

Bu bölümde kısa bir açıklama yapmak gerekirse; Bazı eşyaların sökülmesi yapılabilir. Ancak montaj sırasında özel ustalık gerektiğinden bu işi ustalarına bırakmak gerekir.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir