guvenilir nakliyeciler

Çocuğunuzun Yeni Eve Alışmasına Yardımcı Olun

Çocuğunuzun Yeni Ortama Alışmasına Yardımcı Olun

Hepimiz taşınmanın son derece stresli ve zorlu olabileceğini biliyoruz. Bu, özellikle yeni bir şehre taşınan gençler için geçerlidir . Başarılı bir nakliye süreci için doğru planlama, organizasyon ve hem zihinsel hem de fiziksel olarak hazırlık gereklidir. Bu yazıda, ergen çocuğunuzun yeni ortama alışmasına yardımcı olabileceğiniz bazı yolları tartışacağız. Yeni ortamda kendilerini kaybolmuş veya endişeli hissetmemeleri için çocuklarınıza mümkün olduğunca yakın olmak önemlidir. Öte yandan, onlara ayarlamaları için kendi alanlarını da vermelisiniz. İşin Sırrı, mükemmel bir denge bulmaktır. Bunu nasıl başarabileceğinize bir göz atalım.

Taşınmadan Önce !!!

Yeni bir bölgeye taşınmadan önce halletmeniz gereken birkaç şey var. Her şeyden önce, ergen çocuğunuzun yeni ortama uyum sağlamasına yardımcı olmaya odaklanabilmek için verimli ve başarılı bir mekan değiştirmeye sahip olmak istiyorsunuz . Bunu yapmak için, güvenilir ve profesyonel Adana evden eve nakliyat firmaları tercih etmeye ihtiyacınız var.

Güvenilir nakliyeciler Tercih Edin

Zaman iyi kullanmak her zaman çok önemlidir. Bu aynı zamanda ev değiştirmede de geçerlidir. Nakliye sırasında yanınızda profesyonel ve güvenilir ev taşıma firması  varsa, çocuklarınızla konuşmaya daha fazla odaklanabilir ve ne gibi değişiklikler yaşayacaklarını anlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Bir taşınma sırasında profesyonel nakliyecilere sahip olmanın faydaları çoktur. Ek sürenin yanı sıra, profesyonellerin işlerini yapmasına izin verebileceğiniz bir yere varacaksınız ve gençlere odaklanacaksınız, onlar da bir dizi farklı hizmet sunabilirler.

Gençlerle Konuşmayı Deneyin

Bu açık olabilir, ancak mekan değiştirme evin etrafında çok fazla kaos yaratabilir ve çocuklarınızla konuştuğunuzdan emin olmanız gerekir. Muhtemelen kendinizi bildiğiniz gibi, gençler her zaman oturup hayat ve değişimler hakkında konuşmak istemezler. Bununla birlikte, yer değiştirme hayatlarını daha büyük ölçüde etkilediği için, acele etmeli ve gerçekleşecek olan tüm değişiklikleri onlara açıklamaya çalışmalısınız . İsterlerse, taşınan sürecin bir parçası olmalarına izin vermelisiniz. İlgi gösterirlerse ve yardım etmek isterlerse, eşyalarını toplamalarına ve yeni odalarının düzenini planlamalarına izin verin.

Alışmaları İçin Onlara Zaman Verin

Tamamlanması gereken çok sayıda görev nedeniyle genellikle taşınmak zor görülse de, duygusal olarak da zordur. Arkadaşlarınızı ve eski şehri terk etmek sizin için zorsa, o zaman kesinlikle gençleriniz için de geçerlidir. Taşınma halindeki görevlerle ilgilenirken onlara biraz yer verin ve arkadaşlarıyla olabildiğince çok zaman geçirmelerine izin verin . Yaklaşan ev değiştirme sürecinin işlemesi için onlara yeterli zaman verdiğinizden emin olun.

Çocuğunuzun yeni ortama alışmasına yardımcı olun

Yer değiştirmeden önce yapmanız gereken bazı şeyleri tartıştık. Şimdi, çocuğunuzun yeni evine, şehrine ve okula alışmasına tam olarak nasıl yardımcı olabileceğinize bir göz atalım.

Yeni odayı paketinden çıkarması ve dekore etmesi için çocuğunuza zaman verin

Paketleri açarken acele etmeyin. Yeni bir oda farklı olabilir ve paketin açılması zaman alabilir. Bunu akılda tutarak, çocuğunuzun odasını istediği şekilde dekore etmesine izin verin . Kendi kişisel alanlarını temsil edecek ve genel yer değiştirme ile başa çıkmalarına yardımcı olacaktır. Odalarını ve ders çalışmak ve sosyalleşmek için alanları dekore etmelerine ve kurmalarına yardımcı olun. Elbette onları yeni arkadaşları ve sınıf arkadaşlarını davet etmeye teşvik etmelisiniz. Onlara kendilerine ait diyebilecekleri bir alan vermek, yeni ortamda kendilerini daha rahat hissetmelerine kesinlikle yardımcı olacaktır.

Yeni okullarına alışmalarına yardımcı olun

Yeni bir bölgeye taşındığınızda, okul değiştirmek çocuklarınızın hayatında önemli bir olay olacak. Bu aynı zamanda onlar için en stresli dönem olabilir. Sabırlı olun ve önce hepsini almalarına izin verin. Okulu ziyaret edin ve öğretmenlerin yanı sıra sınıf arkadaşlarının ebeveynleriyle konuşun . Ebeveyn-öğretmen konferanslarını atlamayın. Okulu birlikte gezmek, onları yanlarında tanıdık bir yüzle yeni bir çevreyle tanıştırmanın harika bir yoludur Gençlerin olaylarla farklı şekilde başa çıktıklarını unutmayın. Öyleyse, ilk başta aşırı hevesli görünmüyorlarsa, biraz gevşeyin.

Ders dışı etkinlikleri teşvik edin

Liseler çeşitli ders dışı etkinliklerle doludur. Bu etkinliklerin çoğu, çocuğunuzun yeni ortama alışmasına yardımcı olabilir. Onları aktif olarak katılmaya ve farklı şeyler denemeye teşvik ettiğinizden emin olun . Onları almak için bir yolculuk teklifine ihtiyaçları varsa. Çocuğunuzun katılabileceği ders dışı etkinliklerden bazıları şunlardır:

  • Çeşitli lise etkinlikleri
  • Spor Dalları
  • Gönüllü programları
  • Kulüpler

Onlara alan verin ve kendi seçimlerini yapmalarına izin verin

Yeni ortama uyum sağlamanın belki de en önemli kısmı, onlara yeterli alan sağlamak ve kendi seçimlerini yapmalarına izin vermektir. Bu, özellikle çocuğunuz ilk etapta hareket etmek istemiyorsa geçerlidir. Onlara kendi dünyaları üzerindeki kontrolün bir kısmını geri verin. Her şey düşünüldüğünde, hareket etmek size ve çocuğunuza zarar verebilir. Bu nedenle, yeni ortama uyum sağlamalarına yardımcı olacak bu birkaç temel adımı izlemeli ve yer değiştirmede size yardımcı olması için profesyonel Adana ev taşıma şirketleri ile anlaştığınız dan emin olun

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir